Home » Klasa-str » Obsługa » Czym jest układ load balancer na czym polega ta współczesna technika?

Czym jest układ load balancer na czym polega ta współczesna technika?

Load balancer, to w inny sposób równoważenie obciążenia, czyli adres IP w sieci, który rozgranicza ruch między adresami indywidualnych usług. Tak więc mówiąc zwięźle, load balancer zezwala rozproszyć obciążenie między kilka rozmaitych pecetów, dysków, połączeń sieciowych albo innych zasobów. Równoważenie obciążenia pozwala na wyższą, optymalną i bezawaryjną pracę na N-aplikacjach, jakie znajdują się na bliźniaczych M-serwerach.

Serwerownia

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Działa to na powiększenie solidności, w związku z tym load balancer to technika, która jest obecnie coraz częściej i coraz chętniej wykorzystywana na szeroką skalę. Użycie równoważenia obciążenia jest dziś niezmiernie znaczne, między innymi load balancer ma zastosowanie wtedy, gdy zapewniamy obsługę pojedynczej usługi przez dużo różnych serwerów – czytaj o load balancer.

Systemy obciążenia są także wykorzystywane na dużych sieciach IRC, znanych stronach WEB, serwerach DNS, NNTP i wielu innych.

Czy niezbędne jest Ci kompleksowe opracowanie tego zagadnienia z różnymi wątkami? Mamy dla Ciebie dobrą informację – znajdziesz je w poniższym linku.

Do tego load balancer znakomicie sprawdza się też w obsłudze baz danych. To zaledwie parę zastosowań tego nowomodnego, praktycznego systemu, jednakże jest on wykorzystywany jeszcze w wielu innych dziedzinach.

Istnieje parę opcjonalnych metod równoważenia obciążenia, takich jak na przykład round robin DNS lub delegowanie DNS.

Wpis, który właśnie czytasz jest pełen fascynujących wiadomości, ale ponadto zweryfikuj informacje (http://www.cermag.com.pl/pl/oferta/armatura-i-ceramika/meble) omawiające podobną tematykę tu.

Ta pierwsza metoda polega na zespoleniu wielu adresów internetowych z jedną, rzeczową domeną internetową. Technika ta przynosi możność dostępu do wielu różnorodnych serwerów.

Druga procedura, inaczej delegowanie DNS, to sporo bardziej funkcjonalna technika równoważenia obciążenia, jaka polega na delegowaniu danej strony internetowej jako subdomeny, która jest obsługiwana poprzez te same serwisy, jakie zajmują się obsługiwaniem samej witryny internetowej. Zdołamy wyróżnić jeszcze parę innych procedur równoważenia obciążenia, przykładowo Request Counting. Mamy więc dziś bezproblemowy dostęp do różnorodnych sprawnych rozwiązań technologicznych.

About