Każda firma produkuje bardzo dużo różnego typu papierów. Pod nazwą „papiery” kryją się: umowy, tajne informacje – pozapisywane w czasie ważnych badań, raporty z eksperymentów, informacje osobowe na różnych formularzach, dane o finansach itp.. W zależności od rodzaju konkretnej działalności każde z przedsiębiorstw ma bardzo dużo dokumentów, które często nie są jej już potrzebne. Jednak nie da się ot tak dokumentów , które zawierają ważne dane wrzucić do śmietnika.

firmowe dokumenty

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com

We wszystkich firmach są niszczarki, ale niszczą one zazwyczaj dokumenty, które na bieżąco okazują się jednak niepotrzebne. Tak, więc jeżeli chodzi o niszczenie dokumentów, to powinniśmy zamówić do tego specjalną firmę. Jest wiele firm, szczególnie w dużych miastach, które są w stanie zająć się profesjonalnie likwidacją dokumentów. Jeśli my sami chcemy stać się wiarygodną firmą, to powinniśmy skorzystać z usług profesjonalistów. Profesjonalna utylizacja dokumentów pozwala nam dochować obietnicy złożonej klientom, że pewne informacje pozostaną tajne. Wszystkie placówki bankowe również nie mogą zapominać o odpowiedniej utylizacji dokumentów, bo wiadomości , które dotyczą finansów ich klientów też muszą pozostać niejawne.

Więcej na ten temat: www.destroy.pl/e dokumentów księgowych Każdy z nas porwał jakiś dokument na małe części i wrzucił to do śmieci. Istnieje małe ryzyko, by ktokolwiek z tych śmieci te części papieru powyjmował i poskładał w logiczną całość, a potem w jakiś sposób wykorzystał. Jednak, gdy jesteśmy księgowymi musimy mieć ład w papierach.

zniszczone dokumenty

Autor: rosmary
Źródło: http://www.flickr.com

A kiedy jakieś dokumenty mają zostać zniszczone, to musi to odbywać się według określonych reguł – [link]. Co istotne dokumenty księgowe powinny przez jakiś czas być w firmie, nie można ich po miesiącu po prostu wyrzucić. A wszystko na temat przechowywania dokumentów jest spisane w ustawie. Zostały tam również umieszczone informacje, jeżeli chodzi o niszczenie dokumentów księgowych. Tak, więc nie można ich najzwyczajniej w świecie wyrzucać do zwykłego śmietnika na makulaturę. Nikt również nie będzie przedzierał na malutkie kawałki setek dokumentów, ani nie zacznie ich niszczyć w biurowej niszczarce. Musimy do tego wynająć konkretną firmę, z którą podpiszemy umowę i ta zniszczy każdy z niepotrzebnych już dokumentów.